Harmonogram zajęć

Nasza kadra

mgr Aleksandra Dąbrowska

mgr Aleksandra Dąbrowska, pedagog

Dyrektor zarządzający, szkoleniowiec, trener Akademii Nauki

Z zawodu i z zamiłowania jestem pedagogiem. Wybierając ten kierunek kształcenia nie przypuszczałam, że stanie się on również moją pasją i przyniesie tyle spełnienia i radości. Cenne doświadczenie, które ugruntowało mój wybór zdobyłam już podczas studiów uczestnicząc w kursach wzbogacających mój warsztat pracy oraz działając  jako wolontariusz w wielu rzeszowskich placówkach. Od kilku lat nieustannie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc kursy, warsztaty, animacje urodzinowe i imprezy.

Aktywność związana z drugim człowiekiem wzbogaca mnie i moje doświadczenie i napędza do działania. Moją pasją jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym, długie i wyczerpujące wyprawy, świat kuchni oraz działalność społeczna.

Numer telefonu: 791-154-626
Adres e-mail: rzeszow@akademianauki.pl
mgr inż. Katarzyna Kasprzyk

mgr inż. Katarzyna Kasprzyk, matematyk

Trener Akademii Nauki, szkoleniowiec

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie studiowałam Matematykę ze specjalnością nauczycielską. Ukończyłam również studia podyplomowe z Odnawialnych Źródeł Energii. Obecnie kończę Fizykę Techniczną na Uniwersytecie Rzeszowskim.  Swoje umiejętności doskonalę na różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk studenckich. Pracuję dla Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza przedstawiając pokazy dla dzieci ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z lotnictwa.

W swoją pracę wkładam wiele sił i zapału. Jestem osobą komunikatywną, bardzo łatwo nawiązuję kontakty. Uważam, że praca z dziećmi, to najpiękniejsza praca na świecie, która daje wiele radości i ogromną satysfakcję.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

mgr Justyna Gielar-Machlarz

mgr Justyna Gielar-Machlarz, pedagog

Trener Akademii Nauki

Witam, nazywam się Justyna i patrzę na świat przez duże, zielone okulary. Tak, tak- zielone- bo to kolor radości i nadziei ;) Z wykształcenia i zamiłowania jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej z elementami oligofrenopedagogiki, oraz wychowania przedszkolnego i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej . Nauczycielem chciałam zostać od zawsze. Chociaż najpierw chciałam być dyrektorem, ponieważ w szkole podstawowej do której uczęszczałam, pani dyrektor była bardzo elokwentna, miała świetny kontakt z dziećmi, które witała z uśmiechem i miała fantastyczną teczkę nauczycielską ;) Dyrektorem nie zostałam, ale pracuję z dziećmi, i to jest moje szczęście. Uwielbiam swoją pracę, w której odpoczywam pracując. A kontakt z dziećmi pozwala nie utracić resztek z dziecka, którym kiedyś byłam. Życzenia typu „obyś cudze dzieci uszył”- to dla mnie jedne z najlepszych, choć dla innych niekoniecznie ;) Pracuję w tym zawodzie, ponieważ spełniam się w nim, a dzięki codziennym, pełnym wrażeń spotkaniom z Małymi Ciekawskimi tego świata czuję, że to jest właśnie to, co zawsze chciałam robić;) Mój warsztat pracy wzbogacam uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach ściśle związanych z tematyką pracy z dziećmi, jednocześnie weryfikując zdobytą wiedzę w praktyce. Jestem osobą otwartą, ciekawą świata, lubię kontakt z ludźmi i bardzo cenię sobie czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Czerpię z tego energię do naładowania swoich akumulatorów. Nocami namiętnie zajmuje mnie cardmaking i inne prace plastyczne. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch kochanych księżniczek.
 

mgr Monika Skotni

mgr Monika Skotni, pedagog

Główny metodyk i szkoleniowiec rzeszowskiego oddziału Akademii Nauki, Trener Akademii Nauki

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Pracą Socjalną. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam już podczas studiów realizując praktyki zawodowe w internacie szkolnym i gimnazjum, staż unijny w SP ZOZ Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Rzeszowie na stanowisku asystent specjalisty ds. psychoterapii uzależnień oraz ds. profilaktyki,  działając jako wolontariusz w Fundacji Pomocy Dzieciom
i Młodzieży „Barka” oraz członek Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego „Familiologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim, realizując projekty unijne, organizując liczne zabawy w plenerze, zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, imprezy okolicznościowe i akcje charytatywne.
Swoje doświadczenie wzbogaciłam licznymi kursami specjalistycznymi m.in. „Asertywność”, „Dyskalkulia”, „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”,  „Dziecko nadpobudliwe czy z ADHD”, „Kierownik wypoczynku, kierownik wycieczek szkolnych, wychowawców kolonijnych” i wiele innych. Prowadzę również zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako wykładowca - ćwiczeniowiec z zakresu m.in. Pedagogiki zabawy, co również pozwala mi poszerzać swoje umiejętności, a jednocześnie przekazywać swoją pasję przyszłym nauczycielom
i wychowawcom.

Od ukończenia studiów pracuję zawodowo jako pedagog-profilaktyk w SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie,  jako trener szybkiego czytania i rozwoju intelektu dzieci w Akademii Nauki w Rzeszowie oraz jako animator imprez okolicznościowych, zielonych szkół, półkolonii zimowych i wakacyjnych oraz obozów letnich w Akademii Zabawy w Rzeszowie. Pracuję również jako Kurator Społeczny w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, ta praca uczy mnie dystansu i pokory do życia, jak również do pracy pedagogicznej, pokazuje rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele rodzin, w tym dzieci i młodzieży, z którymi spotykam się na co dzień w szkołach.

Dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą to realizacja marzeń. Ponad 5-letnie doświadczenie pokazało mi, że pasja i radość pracy z drugim człowiekiem są warunkiem powodzenia, jednak cierpliwość, akceptacja i otwarte serce dla każdego to klucz, który otwiera drzwi do „uśmiechu szczęśliwego dziecka”.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

mgr Sylwia Puchała

mgr Sylwia Puchała, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi

Kierownik działu kadr i płac, obsługa sekretariatu

Jestem absolwentką Politechniki Rzeszowskiej, gdzie studiowałam rachunkowość oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

Dzięki pracy, czerpię ze świata coraz więcej, starając się przy tym wzmacniać moje mocne strony i odpowiednio je wykorzystywać. Cechuje mnie pracowitość oraz odpowiednia organizacja pracy, które w połączeniu z czasem, stanowią najistotniejsze elementy pracy w Ośrodku Akademii Nauki.

Co mnie mobilizuje do działania? Pozytywne nastawienie, uśmiech i iskierka w oczach dzieci, które ze swoją ogromną świadomością, energią i radością, pokazują nam, że to małe rzeczy dają w życiu najwięcej szczęścia. Zaufanie jakim nas obdarzają jest ogromnym zobowiązaniem. Dlatego tym bardziej sprawia mi radość przekazanie im wsparcia w momencie, gdy najbardziej tego potrzebują.