Harmonogram zajęć

Nasza kadra

mgr Aleksandra Dąbrowska

mgr Aleksandra Dąbrowska, pedagog

Dyrektor zarządzający, szkoleniowiec, trener Akademii Nauki

Z zawodu i z zamiłowania jestem pedagogiem. Wybierając ten kierunek kształcenia nie przypuszczałam, że stanie się on również moją pasją i przyniesie tyle spełnienia i radości. Cenne doświadczenie, które ugruntowało mój wybór zdobyłam już podczas studiów uczestnicząc w kursach wzbogacających mój warsztat pracy oraz działając  jako wolontariusz w wielu rzeszowskich placówkach. Od kilku lat nieustannie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc kursy, warsztaty, animacje urodzinowe i imprezy.

Aktywność związana z drugim człowiekiem wzbogaca mnie i moje doświadczenie i napędza do działania. Moją pasją jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym, długie i wyczerpujące wyprawy, świat kuchni oraz działalność społeczna.

Numer telefonu: 791-154-626
Adres e-mail: rzeszow@akademianauki.pl
mgr Monika Skotni

mgr Monika Skotni, pedagog

Główny metodyk i szkoleniowiec rzeszowskiego oddziału Akademii Nauki, Trener Akademii Nauki

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Pracą Socjalną. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam już podczas studiów realizując praktyki zawodowe w internacie szkolnym i gimnazjum, staż unijny w SP ZOZ Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Rzeszowie na stanowisku asystent specjalisty ds. psychoterapii uzależnień oraz ds. profilaktyki,  działając jako wolontariusz w Fundacji Pomocy Dzieciom
i Młodzieży „Barka” oraz członek Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego „Familiologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim, realizując projekty unijne, organizując liczne zabawy w plenerze, zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, imprezy okolicznościowe i akcje charytatywne.
Swoje doświadczenie wzbogaciłam licznymi kursami specjalistycznymi m.in. „Asertywność”, „Dyskalkulia”, „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”,  „Dziecko nadpobudliwe czy z ADHD”, „Kierownik wypoczynku, kierownik wycieczek szkolnych, wychowawców kolonijnych” i wiele innych. Prowadzę również zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako wykładowca - ćwiczeniowiec z zakresu m.in. Pedagogiki zabawy, co również pozwala mi poszerzać swoje umiejętności, a jednocześnie przekazywać swoją pasję przyszłym nauczycielom
i wychowawcom.

Od ukończenia studiów pracuję zawodowo jako pedagog-profilaktyk w SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie,  jako trener szybkiego czytania i rozwoju intelektu dzieci w Akademii Nauki w Rzeszowie oraz jako animator imprez okolicznościowych, zielonych szkół, półkolonii zimowych i wakacyjnych oraz obozów letnich w Akademii Zabawy w Rzeszowie. Pracuję również jako Kurator Społeczny w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, ta praca uczy mnie dystansu i pokory do życia, jak również do pracy pedagogicznej, pokazuje rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele rodzin, w tym dzieci i młodzieży, z którymi spotykam się na co dzień w szkołach.

Dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą to realizacja marzeń. Ponad 5-letnie doświadczenie pokazało mi, że pasja i radość pracy z drugim człowiekiem są warunkiem powodzenia, jednak cierpliwość, akceptacja i otwarte serce dla każdego to klucz, który otwiera drzwi do „uśmiechu szczęśliwego dziecka”.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

mgr Sylwia Puchała

mgr Sylwia Puchała, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi

Kierownik działu kadr i płac, obsługa sekretariatu

Jestem absolwentką Politechniki Rzeszowskiej, gdzie studiowałam rachunkowość oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Ukończyłam również kurs kadrowo-płacowy, pozwalający profesjonalnie wypełniać moje obowiązki. 

Dzięki pracy, czerpię ze świata coraz więcej, starając się przy tym wzmacniać moje mocne strony i odpowiednio je wykorzystywać. Cechuje mnie pracowitość oraz odpowiednia organizacja pracy, które w połączeniu z czasem, stanowią najistotniejsze elementy pracy w Ośrodku Akademii Nauki.

Co mnie mobilizuje do działania? Pozytywne nastawienie, uśmiech i iskierka w oczach dzieci, które ze swoją ogromną świadomością, energią i radością, pokazują nam, że to małe rzeczy dają w życiu najwięcej szczęścia. Zaufanie jakim nas obdarzają jest ogromnym zobowiązaniem. Dlatego tym bardziej sprawia mi radość przekazanie im wsparcia w momencie, gdy najbardziej tego potrzebują.

mgr Agnieszka Janocha

mgr Agnieszka Janocha, pedagog

Szkoleniowiec, Trener Akademii Nauki

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, a także do otaczających mnie ludzi. Mój znak rozpoznawczy to uśmiech, który towarzyszy mi każdego dnia i którym zarażam wszystkich wokół.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie ukończyłam studia magisterskie o kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza. W trakcie studiów uzyskałam nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także praktyczną. Cenne doświadczenie i wskazówki zdobyłam na praktykach studenckich w placówkach o różnym charakterze, między innymi w przedszkolu, świetlicy szkolnej, domu dziecka, a także w placówkach przeznaczonych dla osób w podeszłym wieku i osób upośledzonych umysłowo. Swoją wiedzę i umiejętności wzbogacam poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i studiach podyplomowych z zakresu Edukacji Przedszkolnej.                 
Już prawie od dwóch lat jestem zawodowo związana z Akademią Nauki, gdzie w roku szkolnym prowadzę zajęcia z dziećmi od 3-go roku życia wzwyż, a na wakacjach i feriach organizuję dzieciom czas wolny w formie półkolonii.
Wolny czas przeznaczam na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, wędrówki po górach oraz podróże (zarówno te małe, jak i duże). Często, kiedy po całym dniu pełnym atrakcji i wrażeń pragnę odpocząć, to zasiadam na wygodnej kanapie w ręku trzymając… nie, nie pilot do telewizora, lecz książkę! Uwielbiam czytać, nie tylko dlatego, że pomaga mi to oderwać się od rzeczywistości i zrelaksować się, ale przede wszystkim dlatego, że literatura pobudza moją wyobraźnię i kreatywność, czyli to co jest niezbędne w pracy z dziećmi.

mgr Karolina Zawadowicz

mgr Karolina Zawadowicz, pedagog

Trener Akademii Nauki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie studiowałam Pedagogikę ze specjalnością opiekuńczo wychowawczą. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki przedszkolnej. Swoje umiejętności doskonale na różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Pomaga mi to stawać się coraz bardziej kompetentnym i doświadczonym pedagogiem. Pierwsze doświadczenie pracy z dziećmi zdobyłam podczas praktyk studenckich. Kilkakrotnie pracowałam jako wychowawca na koloniach i półkoloniach letnich dla dzieci i młodzieży. Pracowałam również jako animatorka czasu wolnego, organizując różnego rodzaju imprezy tematyczne, urodziny oraz fantastyczne zabawy.                 
Przez życie idę z uśmiechem, którym zarażam wszystkich wokół, sprawiając że świat staje się radosny i kolorowy. Kontakt z dziećmi, ich spontaniczność, radość i szczerość budzą we mnie niezrównane pokłady energii, zmuszają do kreatywnego myślenia i motywują do ciągłego rozwoju. W wolnym czasie mój świat wypełnia muzyka, a wieczorami udaję się w magiczną podróż do krainy wyobraźni dzięki książkom. Praca z ludźmi, a zwłaszcza tymi najmniejszymi to moja pasja. To mój klucz do szczęścia.

„Dzi­siej­szy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziec­ko, które wczo­raj żyło ra­dością.”
Donald Russel