Nasza kadra

mgr Aleksandra Dąbrowska

mgr Aleksandra Dąbrowska, pedagog

Trener Akademii Nauki, szkoleniowiec

Z zawodu i z zamiłowania jestem pedagogiem. Wybierając ten kierunek kształcenia nie przypuszczałam, że stanie się on również moją pasją i przyniesie tyle spełnienia i radości. Cenne doświadczenie, które ugruntowało mój wybór zdobyłam już podczas studiów uczestnicząc w kursach wzbogacających mój warsztat pracy oraz działając  jako wolontariusz w wielu rzeszowskich placówkach. Od kilku lat nieustannie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc kursy, warsztaty, animacje urodzinowe i imprezy.

Aktywność związana z drugim człowiekiem wzbogaca mnie i moje doświadczenie i napędza do działania. Moją pasją jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym, długie i wyczerpujące wyprawy, świat kuchni oraz działalność społeczna.

Numer telefonu: 791-154-626
Adres e-mail: rzeszow@akademianauki.pl
mgr Monika Skotni

mgr Monika Skotni, pedagog

Główny metodyk i szkoleniowiec rzeszowskiego oddziału Akademii Nauki, Trener Akademii Nauki

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza z Pracą Socjalną. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam już podczas studiów realizując praktyki zawodowe w internacie szkolnym i gimnazjum, staż unijny w SP ZOZ Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Rzeszowie na stanowisku asystent specjalisty ds. psychoterapii uzależnień oraz ds. profilaktyki,  działając jako wolontariusz w Fundacji Pomocy Dzieciom
i Młodzieży „Barka” oraz członek Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego „Familiologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim, realizując projekty unijne, organizując liczne zabawy w plenerze, zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, imprezy okolicznościowe i akcje charytatywne.
Swoje doświadczenie wzbogaciłam licznymi kursami specjalistycznymi m.in. „Asertywność”, „Dyskalkulia”, „Rozwiązywanie konfliktów w szkole”,  „Dziecko nadpobudliwe czy z ADHD”, „Kierownik wypoczynku, kierownik wycieczek szkolnych, wychowawców kolonijnych” i wiele innych. Prowadzę również zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako wykładowca - ćwiczeniowiec z zakresu m.in. Pedagogiki zabawy, co również pozwala mi poszerzać swoje umiejętności, a jednocześnie przekazywać swoją pasję przyszłym nauczycielom
i wychowawcom.

Od ukończenia studiów pracuję zawodowo jako pedagog-profilaktyk w SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie,  jako trener szybkiego czytania i rozwoju intelektu dzieci w Akademii Nauki w Rzeszowie oraz jako animator imprez okolicznościowych, zielonych szkół, półkolonii zimowych i wakacyjnych oraz obozów letnich w Akademii Zabawy w Rzeszowie. Pracuję również jako Kurator Społeczny w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, ta praca uczy mnie dystansu i pokory do życia, jak również do pracy pedagogicznej, pokazuje rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele rodzin, w tym dzieci i młodzieży, z którymi spotykam się na co dzień w szkołach.

Dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą to realizacja marzeń. Ponad 5-letnie doświadczenie pokazało mi, że pasja i radość pracy z drugim człowiekiem są warunkiem powodzenia, jednak cierpliwość, akceptacja i otwarte serce dla każdego to klucz, który otwiera drzwi do „uśmiechu szczęśliwego dziecka”.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

mgr Agnieszka Janocha

mgr Agnieszka Janocha, pedagog

Szkoleniowiec, Trener Akademii Nauki

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, a także do otaczających mnie ludzi. Mój znak rozpoznawczy to uśmiech, który towarzyszy mi każdego dnia i którym zarażam wszystkich wokół.

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Pedagogika Opiekuńczo –Wychowawcza na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także studia podyplomowe z Edukacji przedszkolnej
i studia podyplomowe z Edukacji i rehabilitacji osób z autyzmem. Swoją wiedzę
i umiejętności cały czas wzbogacam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Ukończyłam m.in. kurs doskonalący I stopnia: Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, warsztat szkoleniowy I stopnia: Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy
W. Sherborne, a także Trening Skutecznego Nauczyciela wg metody Gordona.

Od 2011 roku jestem zawodowo związana z Akademią Nauki, od tego czasu angażowałam się w prowadzenie półkolonii dla dzieci, organizowanie animacji okolicznościowych, prowadzenie kursów dla dzieci, a także tworzenie i prowadzenie warsztatów dla nauczycieli rzeszowskich przedszkoli.

Praca z dziećmi i dla dzieci daje mi dużo satysfakcji, a uśmiech na dziecięcych twarzach jest dla mnie motywacją do dalszych działań! Marzę i dążę do tego, aby obecna edukacja była przyjemna zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli.

mgr Kinga Radzik

mgr Kinga Radzik, filolog języka polskiego, pedagog

Trener Akademii Nauki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, ukończyłam studia magisterskie na dwóch kierunkach: filologia polska o specjalności nauczycielskiej z wiedzą o kulturze, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swą wiedzę pogłębiałam również na studiach podyplomowych: edukacja, rehabilitacja i terapia osób z autyzmem. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam dzięki licznym praktykom studenckim w przedszkolach i szkołach na wszystkich szczeblach edukacji. Wielokrotnie byłam wychowawcą na półkoloniach i koloniach. Pracowałam również jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, a teraz swą wiedzą polonistyczną dzielę się z uczniami w szkole podstawowej. Od czterech lat jestem animatorem czasu wolnego, dzięki czemu mam okazję pracować z dziećmi na różnego typu imprezach: urodzinach, piknikach oraz eventach.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie spełnieniem dziecięcych marzeń. Każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że uśmiech dziecka jest największym prezentem jaki mogę otrzymać. Jestem zafascynowana rozwojem dzieci i młodzieży oraz odkrywaniem ich tajemnic, a także wspomaganiem rozwoju. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, mam również możliwość obserwowania rozkwitu wielu ciekawych i niezwykle wartościowych, młodych osobowości. Dzięki przebywaniu w środowisku dzieci i młodzieży uświadomiłam sobie, że od najmłodszych to my – dorośli możemy się wiele nauczyć!

"Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może."
Janusz Korczak

 

Sabina Pępek

Sabina Pępek,

Kierownik działu kadr i płac, obsługa sekretariatu

Jestem absolwentką Akadami Zdrowia o kierunku Technik Masażysta. Moja kariera zawodowa od zawsze związana jest z obsługą klienta. 

Codzienne rozmowy, możliwość pomocy zawsze dodają mi energii i sprawiają, że praca staje się moją pasją. Moi przyjaciele twierdzą, że jestem zawsze oddana sprawom, którymi się zajmuję, a jednocześnie nigdy nie upuszcza mnie pozytywne nastawienie i uśmiech. 

W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i oglądać filmy psychologiczne. Lubię też aktywnie spędzać czas na spacerach za miastem. 

Praca z dziećmi jest zawsze dużym wyzwaniem, do którego podchodzę z pełnym zaangażowaniem i świadomością, by kontakt z Akademią Nauki zawsze wywoływał na twarzach uśmiech i miłe wspomnienia.