Nasza kadra

mgr Aleksandra Dąbrowska

mgr Aleksandra Dąbrowska, pedagog

Trener Akademii Nauki, szkoleniowiec

Z zawodu i z zamiłowania jestem pedagogiem. Wybierając ten kierunek kształcenia nie przypuszczałam, że stanie się on również moją pasją i przyniesie tyle spełnienia i radości. Cenne doświadczenie, które ugruntowało mój wybór zdobyłam już podczas studiów uczestnicząc w kursach wzbogacających mój warsztat pracy oraz działając  jako wolontariusz w wielu rzeszowskich placówkach. Od kilku lat nieustannie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc kursy, warsztaty, animacje urodzinowe i imprezy.

Aktywność związana z drugim człowiekiem wzbogaca mnie i moje doświadczenie i napędza do działania. Moją pasją jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym, długie i wyczerpujące wyprawy, świat kuchni oraz działalność społeczna.

Numer telefonu: 791-154-626
Adres e-mail: rzeszow@akademianauki.pl
mgr Monika Skotni

mgr Monika Skotni, pedagog

pedagog, profilaktyk, metodyk, animator, Trener Akademii Nauki

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza
z Pracą Socjalną. Liczne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam już podczas studiów realizując praktyki zawodowe, wykonując staż unijny jako asystent specjalisty ds. psychoterapii uzależnień oraz ds. profilaktyki, działając jako wolontariusz w Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Barka” oraz jako członek i przewodnicząca Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego „Familiologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim, realizując projekty unijne, organizując liczne zabawy w plenerze, zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, imprezy okolicznościowe i akcje charytatywne.

Swoje doświadczenie wzbogaciłam licznymi kursami i warsztatami, wychodzę z założenia, że człowiek uczy się przez całe życie, a każde spotkanie z drugim człowiekiem czyni je wyjątkowym. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako wykładowca - ćwiczeniowiec z zakresu m.in. Pedagogiki zabawy, co pozwalało mi poszerzać swoje umiejętności, a jednocześnie przekazywać swoją pasję przyszłym nauczycielom i wychowawcom.

Od ukończenia studiów przez wiele lat pracowałam zawodowo jako pedagog-profilaktyk
w SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie, pełniłam tam również stanowisko sekretarza Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co pokazało mi jak szeroki jest problem choroby alkoholowej i jak ogromne spektrum działań konieczne jest, by umożliwić rodzinom, poszczególnym jej członkom prawidłowe funkcjonowanie.

Obecnie jestem pedagogiem w Szkołach Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie, gdzie mogę w dalszym ciągu rozwijać swoją pedagogiczną misję i poznawać nowe oblicza samej siebie. Funkcja Kuratora Społecznego w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wciąż uczy mnie dystansu
i pokory do życia, jak również do pracy pedagogicznej jaką na co dzień wykonuje, pokazuje rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele rodzin, w tym dzieci i młodzież, z którymi spotykam się na co dzień w szkole i innych placówkach.

 Od 10 lat kontynuuję swoją przygodę z Akademią Nauki Rzeszów jako trener, metodyk wszechstronnego rozwoju intelektu dzieci pracując w oparciu o m.in. techniki szybkiego czytania
i zapamiętywania
, tu również bywam animatorem imprez okolicznościowych, zielonych szkół, półkolonii zimowych i wakacyjnych oraz obozów letnich w Akademii Zabawy w Rzeszowie.

Dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą to realizacja marzeń. Ponad 10-letnie doświadczenie pokazało mi, że pasja i radość pracy z drugim człowiekiem są warunkiem powodzenia, jednak cierpliwość, akceptacja i otwarte serce dla każdego to klucz, który otwiera drzwi do „uśmiechu szczęśliwego dziecka”.

mgr Agnieszka Janocha

mgr Agnieszka Janocha, pedagog

Szkoleniowiec, Trener Akademii Nauki

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, a także do otaczających mnie ludzi. Mój znak rozpoznawczy to uśmiech, który towarzyszy mi każdego dnia i którym zarażam wszystkich wokół.

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Pedagogika Opiekuńczo –Wychowawcza na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także studia podyplomowe z Edukacji przedszkolnej
i studia podyplomowe z Edukacji i rehabilitacji osób z autyzmem. Swoją wiedzę
i umiejętności cały czas wzbogacam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Ukończyłam m.in. kurs doskonalący I stopnia: Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, warsztat szkoleniowy I stopnia: Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy
W. Sherborne, a także Trening Skutecznego Nauczyciela wg metody Gordona.

Od 2011 roku jestem zawodowo związana z Akademią Nauki, od tego czasu angażowałam się w prowadzenie półkolonii dla dzieci, organizowanie animacji okolicznościowych, prowadzenie kursów dla dzieci, a także tworzenie i prowadzenie warsztatów dla nauczycieli rzeszowskich przedszkoli.

Praca z dziećmi i dla dzieci daje mi dużo satysfakcji, a uśmiech na dziecięcych twarzach jest dla mnie motywacją do dalszych działań! Marzę i dążę do tego, aby obecna edukacja była przyjemna zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli.

mgr Kinga Radzik

mgr Kinga Radzik, filolog języka polskiego, pedagog

Trener Akademii Nauki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, ukończyłam studia magisterskie na dwóch kierunkach: filologia polska o specjalności nauczycielskiej z wiedzą o kulturze, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swą wiedzę pogłębiałam również na studiach podyplomowych: edukacja, rehabilitacja i terapia osób z autyzmem. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam dzięki licznym praktykom studenckim w przedszkolach i szkołach na wszystkich szczeblach edukacji. Wielokrotnie byłam wychowawcą na półkoloniach i koloniach. Pracowałam również jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, a teraz swą wiedzą polonistyczną dzielę się z uczniami w szkole podstawowej. Od czterech lat jestem animatorem czasu wolnego, dzięki czemu mam okazję pracować z dziećmi na różnego typu imprezach: urodzinach, piknikach oraz eventach.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie spełnieniem dziecięcych marzeń. Każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że uśmiech dziecka jest największym prezentem jaki mogę otrzymać. Jestem zafascynowana rozwojem dzieci i młodzieży oraz odkrywaniem ich tajemnic, a także wspomaganiem rozwoju. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, mam również możliwość obserwowania rozkwitu wielu ciekawych i niezwykle wartościowych, młodych osobowości. Dzięki przebywaniu w środowisku dzieci i młodzieży uświadomiłam sobie, że od najmłodszych to my – dorośli możemy się wiele nauczyć!

"Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może."
Janusz Korczak

 

Sabina Pępek

Sabina Pępek,

Kierownik działu kadr i płac, obsługa sekretariatu

Jestem absolwentką Akadami Zdrowia o kierunku Technik Masażysta. Moja kariera zawodowa od zawsze związana jest z obsługą klienta. 

Codzienne rozmowy, możliwość pomocy zawsze dodają mi energii i sprawiają, że praca staje się moją pasją. Moi przyjaciele twierdzą, że jestem zawsze oddana sprawom, którymi się zajmuję, a jednocześnie nigdy nie upuszcza mnie pozytywne nastawienie i uśmiech. 

W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki i oglądać filmy psychologiczne. Lubię też aktywnie spędzać czas na spacerach za miastem. 

Praca z dziećmi jest zawsze dużym wyzwaniem, do którego podchodzę z pełnym zaangażowaniem i świadomością, by kontakt z Akademią Nauki zawsze wywoływał na twarzach uśmiech i miłe wspomnienia.