Nasza kadra

mgr Aleksandra Dąbrowska

mgr Aleksandra Dąbrowska, pedagog

Trener Akademii Nauki, szkoleniowiec

Z zawodu i z zamiłowania jestem pedagogiem. Wybierając ten kierunek kształcenia nie przypuszczałam, że stanie się on również moją pasją i przyniesie tyle spełnienia i radości. Cenne doświadczenie, które ugruntowało mój wybór zdobyłam już podczas studiów uczestnicząc w kursach wzbogacających mój warsztat pracy oraz działając  jako wolontariusz w wielu rzeszowskich placówkach. Od kilku lat nieustannie pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc kursy, warsztaty, animacje urodzinowe i imprezy.

Aktywność związana z drugim człowiekiem wzbogaca mnie i moje doświadczenie i napędza do działania. Moją pasją jest organizacja czasu wolnego dzieciom, młodzieży i dorosłym, długie i wyczerpujące wyprawy, świat kuchni oraz działalność społeczna.

Numer telefonu: 791-154-626
Adres e-mail: rzeszow@akademianauki.pl
mgr Monika Skotni

mgr Monika Skotni, pedagog

pedagog, profilaktyk, metodyk, animator, Trener Akademii Nauki

Ukończyłam Uniwersytet Rzeszowski na kierunku: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza
z Pracą Socjalną. Liczne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam już podczas studiów realizując praktyki zawodowe, wykonując staż unijny jako asystent specjalisty ds. psychoterapii uzależnień oraz ds. profilaktyki, działając jako wolontariusz w Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Barka” oraz jako członek i przewodnicząca Międzywydziałowego Studenckiego Koła Naukowego „Familiologów” na Uniwersytecie Rzeszowskim, realizując projekty unijne, organizując liczne zabawy w plenerze, zajęcia edukacyjne, profilaktyczne, imprezy okolicznościowe i akcje charytatywne.

Swoje doświadczenie wzbogaciłam licznymi kursami i warsztatami, wychodzę z założenia, że człowiek uczy się przez całe życie, a każde spotkanie z drugim człowiekiem czyni je wyjątkowym. Przez kilka lat prowadziłam zajęcia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jako wykładowca - ćwiczeniowiec z zakresu m.in. Pedagogiki zabawy, co pozwalało mi poszerzać swoje umiejętności, a jednocześnie przekazywać swoją pasję przyszłym nauczycielom i wychowawcom.

Od ukończenia studiów przez wiele lat pracowałam zawodowo jako pedagog-profilaktyk
w SP ZOZ Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie, pełniłam tam również stanowisko sekretarza Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co pokazało mi jak szeroki jest problem choroby alkoholowej i jak ogromne spektrum działań konieczne jest, by umożliwić rodzinom, poszczególnym jej członkom prawidłowe funkcjonowanie.

Obecnie jestem pedagogiem w Szkołach Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie, gdzie mogę w dalszym ciągu rozwijać swoją pedagogiczną misję i poznawać nowe oblicza samej siebie. Funkcja Kuratora Społecznego w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie wciąż uczy mnie dystansu
i pokory do życia, jak również do pracy pedagogicznej jaką na co dzień wykonuje, pokazuje rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele rodzin, w tym dzieci i młodzież, z którymi spotykam się na co dzień w szkole i innych placówkach.

 Od 10 lat kontynuuję swoją przygodę z Akademią Nauki Rzeszów jako trener, metodyk wszechstronnego rozwoju intelektu dzieci pracując w oparciu o m.in. techniki szybkiego czytania
i zapamiętywania
, tu również bywam animatorem imprez okolicznościowych, zielonych szkół, półkolonii zimowych i wakacyjnych oraz obozów letnich w Akademii Zabawy w Rzeszowie.

Dla mnie praca z dziećmi i młodzieżą to realizacja marzeń. Ponad 10-letnie doświadczenie pokazało mi, że pasja i radość pracy z drugim człowiekiem są warunkiem powodzenia, jednak cierpliwość, akceptacja i otwarte serce dla każdego to klucz, który otwiera drzwi do „uśmiechu szczęśliwego dziecka”.

mgr Agnieszka Janocha

mgr Agnieszka Janocha, pedagog

Szkoleniowiec, Trener Akademii Nauki

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, a także do otaczających mnie ludzi. Mój znak rozpoznawczy to uśmiech, który towarzyszy mi każdego dnia i którym zarażam wszystkich wokół.

Ukończyłam studia magisterskie o kierunku Pedagogika Opiekuńczo –Wychowawcza na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także studia podyplomowe z Edukacji przedszkolnej
i studia podyplomowe z Edukacji i rehabilitacji osób z autyzmem. Swoją wiedzę
i umiejętności cały czas wzbogacam poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach. Ukończyłam m.in. kurs doskonalący I stopnia: Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, warsztat szkoleniowy I stopnia: Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy
W. Sherborne, a także Trening Skutecznego Nauczyciela wg metody Gordona.

Od 2011 roku jestem zawodowo związana z Akademią Nauki, od tego czasu angażowałam się w prowadzenie półkolonii dla dzieci, organizowanie animacji okolicznościowych, prowadzenie kursów dla dzieci, a także tworzenie i prowadzenie warsztatów dla nauczycieli rzeszowskich przedszkoli.

Praca z dziećmi i dla dzieci daje mi dużo satysfakcji, a uśmiech na dziecięcych twarzach jest dla mnie motywacją do dalszych działań! Marzę i dążę do tego, aby obecna edukacja była przyjemna zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli.

mgr Kinga Radzik

mgr Kinga Radzik, filolog języka polskiego, pedagog

Trener Akademii Nauki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, ukończyłam studia magisterskie na dwóch kierunkach: filologia polska o specjalności nauczycielskiej z wiedzą o kulturze, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Swą wiedzę pogłębiałam również na studiach podyplomowych: edukacja, rehabilitacja i terapia osób z autyzmem. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyłam dzięki licznym praktykom studenckim w przedszkolach i szkołach na wszystkich szczeblach edukacji. Wielokrotnie byłam wychowawcą na półkoloniach i koloniach. Pracowałam również jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, a teraz swą wiedzą polonistyczną dzielę się z uczniami w szkole podstawowej. Od czterech lat jestem animatorem czasu wolnego, dzięki czemu mam okazję pracować z dziećmi na różnego typu imprezach: urodzinach, piknikach oraz eventach.

Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie spełnieniem dziecięcych marzeń. Każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że uśmiech dziecka jest największym prezentem jaki mogę otrzymać. Jestem zafascynowana rozwojem dzieci i młodzieży oraz odkrywaniem ich tajemnic, a także wspomaganiem rozwoju. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji, mam również możliwość obserwowania rozkwitu wielu ciekawych i niezwykle wartościowych, młodych osobowości. Dzięki przebywaniu w środowisku dzieci i młodzieży uświadomiłam sobie, że od najmłodszych to my – dorośli możemy się wiele nauczyć!

"Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może."
Janusz Korczak

 

mgr Diana Mazur

mgr Diana Mazur, matematyk

Trener Akademii Nauki

Ukończyłam matematykę stosowaną na Politechnice Rzeszowskiej. To właśnie podczas studiów odkryłam swoją pasję, a mianowicie pracę z dziećmi i nauczanie, dlatego też zapisałam się na kurs kwalifikacyjny pn. Studium Pedagogiczne. Swoje doświadczenie zdobyłam pracując w świetlicach szkolnych i podczas praktyk.

Jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, ambitną i pełną energii. Dzielenie się wiedzą i obserwowanie sukcesów moich uczniów sprawia mi największą przyjemność i motywuje do dalszego działania.