MAŁY ODKRYWCA – KOSMOPIRACI

kurs rozwoju i nauki czytania dla dzieci w wieku 6 lat

Program „Kosmopiraci” przeznaczony jest dla dzieci z „zerówki”. Łącząc metody pracy szkolnej i przedszkolnej, pomagamy naszych małym uczniom, łagodnie wejść w rytm wymagań, które staną przed nimi w zupełnie nowym dla nich środowisku szkolnym.
Celem programu jest łagodne wprowadzenie dzieci w świat książki, nauki i wiedzy.

Gry i zabawy z wyrazami i książeczkami pozwalają na przełamanie stereotypów związanych z nauką czytania, a szybkie sukcesy dzieci na tym polu zwiększają ich pewność siebie i pogłębiają zainteresowanie słowem pisanym.

Kosmopiraci zajęcia dla dzieci

Do nauki czytania oraz zagłębiania się w świat nauki i tajemnic przyrody inspirują dzieci tajemniczy kosmopiraci. Mali uczniowie, aby rozwiązać stojące przed nimi zadania wykonują eksperymenty i badania naukowe. Twórcze zabawy i dramy wskazują dzieciom ich mocne strony i talenty, oraz utwierdzają w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawiać czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.

Podczas kursu dzieci zdobywają wiadomości znacznie wykraczające tematyką poza program szkolny. Poznają wiedzę z zakresu fizyki, chemii, przyrody, przeprowadzając na każdych zajęciach doświadczenia naukowe i eksperymenty.

Dzieci empirycznie doświadczają treści wprowadzanych książeczek, poprzez gry, zabawy i eksperymenty naukowe. Wprowadzając słownictwo np. do książeczki „KWIATY”, dzieci oglądają kwiat przez szkło powiększające, poznają, jak wygląda znamię i pylniki, i do czego służą. Rysują swoje modele kwiatów. Poprzez zabawę w pszczółki, poznają proces zapylania (Dzieci same przygotowują nektar i pyłek) oraz poznają życie pszczół w ulu. Robią plaster miodu, dowiadują się o królowej, robotnicach i trutniach.

 

Podczas pracy nad książeczką „WODA”, Dzieci wraz z trenerem odparowują wodę i skraplają ją na lusterku. W ten sposób dowiadują się dlaczego pada deszcz. Wkładając białe kwiatki i seler naciowy do wody zabarwionej na niebiesko, Dzieci odkrywają sposób, w jaki rośliny pobierają wodę z ziemi.

Gry i zabawy angażują i sprawiają, że Dziecko nie podejrzewa nawet, że się uczy. Opanowuje umiefętność czytania spontanicznie, z entuzjazmem i radością, ćwicząc przy tym także pamięć i koncentrację. Dostęp do interesujących książek, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija w dziecku chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

 

Dzięki atmosferze akceptacji dla możliwości dziecka oraz ich różnorodności, dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze radzenie sobie w szkole.

 

Zajęcia prowadzą trenerzy specjalnie przygotowani do pracy z dziećmi. Ich postawa zachęca je do swobodnego wyrażania własnych potrzeb i rozbudza kreatywność. Dostosowują program do indywidualnego tempa pracy każdego dziecka. Podczas zajęć pobudzamy wszystkie zmysły uczestników, ale i zapewniamy odprężenie. Wszystkie ćwiczenia dają wiele radości, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział przez cały rok szkolny.

Program zawiera nowatorskie, praktyczne warsztaty dla rodziców, dzięki którym mogą oni lepiej poznać swoje dziecko i skutecznie pomagać mu w radosnym poznawaniu świata.

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 28 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 30 minut.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat terminów lekcji pokazowych znajdziesz tutaj: DNI OTWARTE

Gdzie odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia rzeszowskiej  Akademii Nauki odbywają się na Al. Rejtana 40 w Rzeszowie ( budynek Kauflandu)

Jak możesz się z nami skontaktować?

Telefon stacjonarny: 17 855 46 26 
Telefon komórkowy: 883-770-691 / 501-619-222
e-mail: rzeszow@akademianauki.pl