MAŁY ODKRYWCA – ODKRYCIA AKADEMIUSA

kurs rozwoju i nauki czytania dla dzieci w wieku 6 lat

Celem jaki stawia sobie nasz program jest świat dziecięcej fascynacji tym wszystkim co dzieje się wokół. Dlatego już na tym etapie pragniemy zaszczepić w maluchach podstawy czytelnicze, które odpowiednio ugruntowane na tym etapie, na pewno zaowocują w przyszłości. Program przewiduje 30 spotkań (w kursie półrocznym 15 spotkań) o charakterze przygodowym.

Dzieciaki razem z Akademiusem – chłopcem podobnym do nich, odkrywają i poznają świat, ale tym razem – ten leżący bliżej nich, ponieważ podczas tego kursu będziemy „podróżować” po krajach Europy: Francji, Hiszpanii, Włochach i Grecji. Dowiemy się między innymi o zwyczajach panujących w danym kraju, o kulturze oraz przysmakach poszczególnych społeczności. Dlaczego Francuzi jedzą żaby?, dlaczego podczas corridy torreador ucieka, a może walczy z bykami?, nad czym dumają greccy filozofowie? i z czego oprócz pizzy słyną Włochy? Na te oraz inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi, a dzięki ciekawskiemu Akademiusowi żadne spotkanie nie będzie podobne do drugiego.

Odkrycia Akademiusa - zajecia dla dzieci

Odkrycia Akademiusa to nie tylko swoista przygoda gdzie dzieci odkrywają obce kraje i panujące w nich zwyczaje, w różnych rolach, odkrycia swoich talentów, być może jeszcze nieznanych, to także możliwość sprawdzenia się w różnych rolach, odkrycia swoich talentów, o których być może dzieci jeszcze nie wiedzą. Ponadto dzieci poprzez zabawę poszerzają wiedzę o otaczającym świecie: potrafią przywitać się po francusku, podziękować po włosku czy podać główne elementy charakteryzujące dany kraj. Oprócz tego dzieciaki poddawane są „kąpielom wyrazowym”, dzięki którym ich zdolności czytelnicze rzeczywiście wzrastają w niesamowity sposób.

Program wzbogacony jest również o eksperymenty fizyczne i chemiczne, dzięki którym młodzi odkrywcy w bardzo praktyczny sposób starają się zrozumieć otaczający świat. W scenariusze każdych zajęć wplecione są eksperymenty zrozumieć otaczający świat. Doświadczenia te tematycznie pasują do danej przygody, i dzięki temu stanowią znakomite podsumowanie zajęć.

Przyjaciele Akademiusa będą mogli zetknąć się między innymi z wybuchającym wulkanem, odrzutowym balonem, sprawdzić czy wiatr rzeczywiście jest silny i czy kwiat położony na wodzie może rozłożyć swe płatki.

Nasze zajęcia rozwijają wyobraźnię, zmuszają do myślenia oraz budzą ciekawość do poznawania zjawisk rządzących światem. Rozbudzają w dzieciach dzieci poczucie własnej wartości oraz pewności siebie, a także sprawiają by dziecko czuło się dobrze we własnej skórze. Oprócz wprowadzenia elementów poznawczych każde dziecko traktowane jest w bardzo indywidualny sposób, mający pomóc mu ukierunkować swoje zainteresowania oraz wyposażyć w wiedzę na temat swoich mocnych stron.

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 30 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat terminów lekcji pokazowych znajdziesz tutaj: DNI OTWARTE

Gdzie odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia rzeszowskiej  Akademii Nauki odbywają się na Al. Rejtana 40 w Rzeszowie ( budynek Kauflandu)

Jak możesz się z nami skontaktować?

Telefon stacjonarny: 17 855 46 26 
Telefon komórkowy: 883-770-691 / 501-619-222
e-mail: rzeszow@akademianauki.pl