MAŁY ODKRYWCA – “PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE”

Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę
Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Czy wiesz, że Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się szybciej niż jakikolwiek dorosły. Gdybyście dzisiaj wyjechali do Japonii, kto z was szybciej nauczyłby się języka japońskiego, Ty czy twoje dziecko? Dzieje się tak dlatego, że teraz w mózgu dziecka rozwijają się jego najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną one wykształcone, będzie miało wpływ na jakość uczenia się w szkole, która przecież jest tuż, tuż… Dlatego jest to doskonały czas na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.

„Umiem coś ekstra!” – świat wyrazów i książeczek

Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest przygotowany specjalnie na potrzeby 5 i 6 – latków, którzy za chwilę postawią swoje pierwsze kroki w szkole.

Głównym celem zajęć, jest nauka czytania przez zabawę. Dzieci na zajęciach przeżywają ciekawe przygody, o których później czytają w swoich książeczkach. Ich pierwsze kroki na „ścieżce czytania” kojarzą się z zabawą i przyjemnością, dlatego mali absolwenci naszych kursów, bardzo lubią czytać, a to zawsze przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację. To nie jest przypadek, że najlepsi uczniowie w szkole najlepiej czytają.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.

Mały Odkrywca “Przygoda na bezludnej wyspie"

Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej…

Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest to logicznie skonstruowana gra przygodowa, w której Dzieci bawią się w podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni. W ten sposób rozpoczyna się ich niezwykła wyprawa po epokach i kontynentach, ale również podróż w świat wyrazów, książek i eksperymentów naukowych.

Mali odkrywcy odwiedzą różne zakątki świata i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi. Na kursie nie zabraknie ciekawej wiedzy, fascynujących książeczek i wyzwań, które rozwiną charakter małych podróżników.

 

Dzieci dowiedzą się jak żyli ludzie pierwotni, kim byli rycerze, dlaczego ptak lata, jak zbudowany jest jego szkielet i pióra, kim jest astronom i astronauta, co bada paleontolog i samodzielnie zbadają właściwości powietrza, wody czy dwutlenku węgla. Odkryją poprzez eksperymenty i naukowe badania tajemnice dźwięku i światła.

 

Uczestnictwo w programie i w specjalnie skonstruowanych grach i zabawach rozwinie nie tylko umiejętność czytania, ale również cechy, takie jak poczucie własnej wartości, rozwojowość, optymizm, entuzjazm, czy ciekawość, które są niezbędne, żeby dobrze radzić sobie w szkole.

Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

  • Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując dziewięć specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.
  • Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego samolot lata a ptak unosi się w powietrzu. Dzięki eksperymentom Twoje dziecko samo to odkryje. Na każdych zajęciach wykonujemy z dziećmi fascynujące eksperymenty. Dzięki eksperymentowaniu przedszkolaki rozwiną umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się też na to, że Twoje dziecko nie raz zaskoczy cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!
  • Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu.
  • Gry integracyjne i dramy – twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii Nauki, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny – niejako “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dramowa przygoda, biorąca swój początek na bezludnej wyspie, oraz tajemnicze listy przychodzące do dzieci przez cały czas trwania kursu, będą je inspirować do przeprowadzania badań i eksperymentów. Zabawa w zaginionych podróżników staje się tą częścią kursu, która łączy wszystkie jego elementy.

Dlaczego warto?

  • W tym wieku dzieci mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!
  • Dzieci uczone czytania we wczesnym dzieciństwie, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą 🙂
  • Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra” i czerpią z tego dużo radości.
  • Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.
  • Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
  • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat, chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 30 spotkań, które odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie podzielone jest na dwa bloki po 45 minut.

Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Warsztaty dla rodziców

Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat terminów lekcji pokazowych znajdziesz tutaj: DNI OTWARTE

Gdzie odbywają się zajęcia?

Wszystkie zajęcia rzeszowskiej  Akademii Nauki odbywają się na Al. Rejtana 40 w Rzeszowie ( budynek Kauflandu)

Jak możesz się z nami skontaktować?

Telefon stacjonarny: 17 855 46 26 
Telefon komórkowy: 883-770-691 / 501-619-222
e-mail: rzeszow@akademianauki.pl